SEO Puanı Nasıl Arttırılır ? #1

SEO puanını nasıl arttırabilirim

İnternette yapılan bir aramada ilk sırada çıkmak istiyorsanız, yapmanız gereken çalışmaların en başında SEO çalışması gelmektedir.

Yapılan birçok çeşit çalışma vardır, kimisi daha fazla etki sağlarken, kimisi de hiçbir avantaj sağlamıyor ve aksine siteyi olumsuz etkiliyor. Yazı dizimiz ile beraber sizde Google’da ilk sırada çıkmanın anahtarını öğrenmiş olacaksınız.

SEO puanını nasıl arttırabilirim

WEB SİTESİNİN HIZI

Google standartlarına göre, bir web sitesi en fazla 3 saniye içerisinde açılmalıdır. Google’da aram yapan kişiler, web sitenizin adresine tıkladıktan sonra, en fazla 3 saniye içinde açılmasını bekliyorlar.

Bu sonuç, Google tarafından yapılan bir açıklama ile gerçekleşmektedir. Bu durum üzerine, Google’da geliştirilen botlar, web sitelerinin açılış hızlarına göre sıralama indeksi oluşturuyor.

Eğer bir WordPress web sitesi kullanıyorsanız, sitenizi hızlandırmanız konusunda size büyük fayda sağlayacak bir eğitim serisi hazırlamaya başladık. Buraya tıklayarak okumaya başlayın.

KOD YAPISI

Arama motorları web sitenizde kullandığınız kodları önemsemez ancak kullandığınız yapıya büyük önem verirler. Bu yapının ne oldu biraz açalım ve ilk makalemizi sonlandıralım.

Meta etiketleri

Eğer kullandığınız web sitesinde meta etiketi adını verdiğimiz, mevcut sayfanızın arama motoru ile olan ilişkisini arttıran etiketler yoksa, aram motorlarındaki büyük çöplükten sıyrılmanız zor olur.

Meta etiket kullanımı için bu makalemize mutlaka göz atmanızı öneriyoruz. Makalemizi okumak için tıklayın.

Okunulabilirlik

Sitenizde kullanılan kodlama yapının, aram motorları tarafından kullanılan botlarca okunabilir olması büyük önem arz etmektedir. Sitenizde kullandığınız fonksiyonların yazılım biçimi ve kullanım alanı, önem arz etmektedir.

Makalede yazılan tüm başlıkları, çok yakın bir zamanda çıkartacağımız SEO kitabımızda detaylı inceleyeceğiz.

Sosyal Medyada BYTEKNOLOG.net