Black Mirror Gerçek mi Oluyor ?

Teknolojinin kötü yanlarını anlatma konusunda ve birazda geleceğe yönelik olabilecek kötülükleri anlatma konusunda, Black mirror tek kalitede dizidir. Aslında dizide denmez, çünkü her bölümü farklı karakterler ile çekilmektedir.

Günümüzde ortaya çıkan Covid-19 isimli virüs, Black Mirror isimli dizinin günlük hayatımızı yansıttığı ve ardından kötü karamsarlığa doğru ilerleyen sahnelerini hatırlattı. İstemsizce sorgulamaya başlıyoruz.

Sanal Marketlerin Değeri Artıyor

Pandemi süresince birçok market, bakkal, manav ve benzeri birçok işletme kepenk kapatmak zorunda kaldı, çünkü insanlar dışarıya çıkmıyor ve herseyini evine gelmesini istiyor.

Bu durumda online alış-veriş çılgınlığı büyük bir artış gösterdi ve sadece internet üzerinden satış yapan firmalar açık kalabildi. Ve onlarla beraber çalışan kuryeleride atlamak doğru olmaz.

Hal böyle olunca, Black Mirror dizisinde ele alınan, insanların sadece bir takım kişiler için çalışıp ve sadece o kişilerin sözleri neticesinde kendi kabuklarından çıkabildiği sahnesi ile günümüzde yaşanan sahneler, büyük oranda benzeşmekte oluyor.

İnsanlar sokağa çıkamıyor, eskisi gibi rahatça gezemiyor ve sadece oldukları yerde kalabiliyorlar. Başka herhangi bir girişimde de bulunamıyorlar.

SANIRIM BLACK MİRROR GERÇEK OLUYOR!

Değişen ve gelişen insan alışkanlıkları, daha fazla sosyal medya kullanımına ve online alış-verişe doğru sürükleniyor.

Bu durumda mevcut alışkanlıklarımız, yerini alacak olan birçok kötü alışkanlıklarımız ile beraber, bizi derinden değiştiriyor. Bu yazı dizimizin devamı gelecek. Teknolojiyi kötü kullanmanın bizlere verdiği hasarı, aktarmaya ve dilimiz döndüğünce videolar ile desteklemeye devam edeceğiz.

Black Mirror  Gerçek Hayat

Sosyal Medyada BYTEKNOLOG.net

Yorumlar

POPÜLER HABERLER

Bu Tam Sana Göre

ByTeknolog Digital marketing - Yazılım ve Pazarlama