En hızlı yazılım öğrenme teknikleri

Özellikle son yıllarda yazılım ve teknoloji odaklı sektörlerin değeri artmaya başladı, sizde sıfırdan adım adım yazılımcı olmak ve bu sektörden iyi kazançlar sağlamak istiyorsanız, ihtiyacınız olan rehber makaleye hoş geldiniz 🙂

Yazılımı öğrenmek ve bu sektörden kazanç sağlamak için temel bilgisayar kullanımına iyi derecede hakim olmanız gerekiyor. Sonrasında, aşağıda adım adım ilerleyelim.

Default Ingilizce 😉

Zaten bu adımdan kaçısınız olmayacaktır. Çünkü mevcut yazılım dillerinin tamamı Ingilizce kelimelerden ve genel olarak yabancı dillerde geliştirilmektedir.

Akıcı aksana sahip olmanıza gerek yok. Birçok rehber makalede, “Çok iyi derecede” bilmeniz gerektiği yönünde bilgi var ancak bu tarz söylemler özelliğini yitirdi.

Bugün bir translate uygulaması ile yabancı bir kaynaktan çeviri yapabilir ve anlatılmak isteneni kavrayabilirsiniz.

SEO puanını nasıl arttırabilirim

Kaynağına Git

Öğrenmek istediğiniz yazılım dilinin mutlaka bir dokümantasyonu vardır. Bu dökümanlara ulaşarak, önce kaynağında bir göz atmalı ve daha sonrasında aşağıda yazılı adımlara geçmelisiniz.

Yazılım dillerini geliştiren şirket, kurum veya kuruluşlar, siz developer ‘lar veya developer adayları için kılavuz niteliğinde dökümanlar hazırlamaktadırlar.

Ve emin olabilirsiniz ki, o dökümandan öğrendiklerinizi, bir başka kaynaktan daha iyi ve kaliteli bir şekilde öğrenemezsiniz. Birincil ağızdan mutlaka incelemeniz gerekiyor. E tabi ki bunun içinde “default Izgilizce 🙂 ” öğrenmeniz gerekiyor

Önce Temeli Öğren

Yapmanız gereken ilk iş, doğrudan kodlara girerek ilerlemek değildir. İlk önce temelini öğrenmeniz ve sonrasında kodlara girmeniz gerekmektedir. Eğer kaliteli ve aranan yazılımcı olmak istiyorsanız, bir yazılımı geliştirmek için en temelde bilinmesi gereken “Algoritma” kavramına iyi derecede hakim olmanız gerekmektedir.

Bilgisayarlarda kullanılat tüm uygulamalar (İşletim sistemleride dahildir) mutlaka belirli bir yapıda hazırlanmış algoritmaların ürünüdür. Algoritmaya göre bir program kodlanır ve yine algoritmaya göre düzenlenir ve geliştirilmeye devam edilir.

Google adwords

İzle ve Uygula

Eskiden kitapları tavsiye ederlerdi, ancak günümüzde Video portallarının kullanımı epey yaygınlaştığı için izlemeyi tavsiye ediyorum. Ancak sadece izlemeniz size bir kazanç sağlamayacaktır. İzle, öğren ve uygula tekniğini kullanmanızda büyük fayda vardır.

Başta Youtube olmak üzere, online eğitim portallarının en başında gelen Udemy gibi birçok portal mevcuttur. Bu web sitelerinde ücretli veya ücretsiz olarak yayın yapan, eğitmenler ve gönüllü öğreticiler mevcuttur. Bunlardan bir taneside Byteknolog ‘dur 😉 E o zaman bir takip edelim değil mi 😉

Uygula ve Sonuca Bak

Bir yazılımı hızlı ve pratik bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, mutlaka yazdığınız kodun çıktısını almalı ve görebilmelisiniz. Bunun için ilk etapta işaretleme dili olan HTML ile başlayın.

HTML’de yazdığınız her kodun karşılığını ekranda alırsınız. Ancak bir Back End dili olan Asp.Net ‘de karşılık alamazsınız. Tabi burası ayrı dünya, bu konuya daha sonralardan değineceğim.

Sosyal Medyada BYTEKNOLOG.net