Evden çalışmada motivasyon nasıl arttırılır ?

Refah çalışma planı

Koronavirüs’den dolayı alınan bir takım kararlar neticesinde, binlerce kişi evinden çalışmak durumunda kalmıştır. Geçtiğimiz gün yapılan Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonucunda, Cumhurbaşkanımız Erdoğan, evden çalışmaya teşvik edecek atılımlarda bulunulacağını söyledi.

Evden çalışıyor ve motivasyonunuz düşükse veya tam adapte olamıyorsanız, yıllarca evden çalışmış ve freelancer iş almış birisi olarak, elde ettiğim tecrübeleri bu rehber makale ile sizlere aktarıyorum.

Sabah Kalkınca..

Motivasyonun yüksek ve kalitenin tavan yaptığı bir günde işe başlamak istiyorsanız, sabah kalktığınızda yapmanız gereken bir takım çalışmalarınız olmalı.

Bu zamanın milyarderleri, sabah kalktığında ilk olarak ne yapıyor? Kimsi meditasyon yapıyor, kimisi koşu yapıyor ve kimisi de güzel bir spor yapıp, duşunu alıyor ve işine başlıyor.

Ancak burada en önemli nokta, sabahları yapılan tüm çalışmalar, sizi o güne hazırlıyor. Sizde en çok sevdiğiniz aktivitenizi yapın ve vücudunuzu dinç tutun. Ben genellikle duşumu alır sonrasında güzel bir kitap okur, kahvemi içer ve güne o şekilde başlarım.

Zaman Yönetimi

Eğer bir dijital hizmet veren bir firmadan aktif görev alıyorsanız, sizin zaman yönetimi konusunda bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ancak dışarıdan ek iş alıyorsanız veya tam donanımlı bir şekilde freelancer iş yapıyorsanız, sizin için zaman çok önemlidir.

İyi bir zaman yönetimi için mutlaka dijital takvimleri kullanın. Eğer Android bir cihaz kullanıyorsanız veya windows makine kullanıyorsanız, Google Takvimler kesinlikle sizin için yaratılmıştır.

Apple ekosisteminin kullanıyorsanız, AirDrop ile çalışan takvim uygulaması sizin için büyük önem arz etmektedir.

Sabah kalktıktan sonra mutlaka bir kahve veya bir çay için ve güne zinde başlayın. En iyi çalışmalar genellikle aç karın ile yapılmaktadır. Zamanın iyi yönetimi için sürekli planlama yapmalısınız.

Gereksiz objelerden uzak durun

Çalışma alanınızda bulunan ve işiniz için bir önemi olmayan tüm objeleri kendinizden uzak tutun. Ancak o zaman işinize odaklanabilir ve motivasyonunuzu yükseltebilirsiniz.

Eskiden masamızda bulunan birçok ürün , artık dijital ortamda kullanılmaktadır. Sizde masanızda bulunan ürünler ile aynı işlevi yapan dijital ürünleri tercih edin.

Doğru açı ve ışıklandırma

Ferah bir alanda çalışmak, sığ ve sıkışık alanda çalışmaktan binlerce kat daha iyidir. Çalışma alanınızda iyi bir ışıklandırma yapmanız, hem ruh sağlınız açısından hem de beden sağlığınız açısından büyük önem arz etmektedir.

İsteğinize göre bir masa lambası kullanın ve masanızı mutlaka güneş alacak bir noktaya konumlandırın. Ancak o zaman motivasyonunuz yüksek olur.

ByTeknolog’dan danışmanlık alın

Yaptığımız işte iyiyiz. Onlarca kişiye hizmet verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Sizde bize danışarak birçok çalışmanızda başarılı olabilirsiniz. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada BYTEKNOLOG.net