Freelancer olarak nasıl iş bulabilirim?

100% Ortalama Puan

Freelancer Olmak

Özellikle son zamanlarda milyonlarca insan Freelancer iş arıyor ve çalışma yapmak istiyor. Ancak yapılan bir yanlış var, rekabetin fazla olduğu ortamda, freelancer iş bulamazsınız. Nasıl mu bulabilirsiniz? Cevabı hemen aşağıda yazıyor.

Freelancer
%100

Alışılagelmiş çalışma modeli olan 08.00 – 19.00 saatlerinin dışına çıkmak ve kendi özgür dünyasında işlerini yönetmek isteyen milyonlarca kişinin iş modeli olarak seçtiği Freelancer çalışmak, iş bulma açısından büyük sorunlarla beraber gelmektedir.

Dijitalleşen dünyamızda ve değişen yaşam alışkanlıklarımızdan dolayı, hele ki son dünemde yaşanan pandemi koşulları nedeniyle büyük bir rekabet başlamıştır.

Mevcut rekabetten sıyrılmak ve daha fazla freelancer iş bulabilmek istiyorsanız, sizlere rehber olabilecek muhteşem bir yazı dizisi hazırlıyorum. O zaman başlayalım.

Freelancer İş Bulabilir miyim ?

Genelde birçok Freelancer çalışan kişi, diğer Freelancer’lar ile ortak olan gruplarda veya platformlarda buluşup, oradalardan iş almanın peşine düşmüş durumda.

Evet freelancer iş bulabilirsiniz ancak birden fazla ve daha kaliteli freelancer’ın bulunduğu ortamda değil, daha sakin ve boş otamlarda ve platformlarda iş bulabilirsiniz.

Freelancer çalışmayı, istediğiniz saatte kalkıp, yine istediğiniz saatte yatıp, günün istediğiniz saatinde çalışacakmışsınız gibi düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Freelancer dediğimiz kişilerin, standart çalışanlara göre daha fazla mesai harcaması gerekiyor.

Freelancer iş bulmak

FREELANCER İŞ NEREDE ?

Freelancer olarak iş arıyorsanız, birçok temel platform bulunmaktadır ancak mevcut platformlarda rekabet oranıda, o platformun popülerlik oranı ile eş değerdir.

Kişisel web sitesi veya portfolyo

Yapmak istediğiniz işleri barındıran bir web sitenizin olması, diğer rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlamaktadır.

Kendinize referans gösterebileceğiniz işlerinizi barındıracağınız ve yaptığınız işi en iyi biçimde aktarabileceğiniz bir site veya portfolyo oluşturmanız gerekmektedir.

Aktif Sosyal Medya Kullanımı

Byteknolog.net ve Byteknolog.com olarak, başta Instagram olmak üzere birçok sosyal mecrada yerimizi almış ve aktif olarak üretim pozisyonunda bulunmaktayız.

Sizlerde Freelancer iş bulmak istiyorsanız, mutlaka Sosyal Medyada aktif rol almanız gerekmektedir. Özellikle Instagram ve Youtube’da çok büyük bir alıcı kitle bulunmaktadır.

Sosyal Medyada BYTEKNOLOG.net

Yorumlar

POPÜLER HABERLER

Bu Tam Sana Göre

ByTeknolog Digital marketing - Yazılım ve Pazarlama