Google ADS | Reklam Yönetimi Nasıl Olmalı ?

Google ADS

Arama motorları açısından en fazla kullanılan Google, ADS sistemi ile kullanıcıların Google’da reklam vermesini sağlamaktadır. Sizde Google ADS ile reklamlarınızı yayınlamak ve ilk sırada çıkmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları sırası ile uygulayın.

Google GMAİL adresi oluşturun

Reklam verebilmek için size özel bir gmail adresi olmalıdır. Kendi özel domain adresinize bağlı bir e-posta’da oluşturabilirsiniz ancak Gmail ile tek bir noktadan, tüm Google bileşenlerine erişim sağlayabilirsiniz.

Gmail hesabı açmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Google ADS hesabınızı oluşturun

Reklam hesabınızı oluşturmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Reklam hesabınızı oluştururken girdiğiniz bilgilere dikkat etmenizde fayda vardır. Örneğin fatura adresiniz için girdiğiniz adres bilgisi ile gerçek adresiniz aynı olmalıdır.

Google, siz bilgileri girdikten sonra tekrar teyit etmek adına bir sorgulama yapmaktadır. Hesabınız onay almış olsa dahi, ikinci bir test sırasında tekrar red alma durumu söz konusu olabilir.

Anahtar Kelime Analizi

Reklama çıkacağınız web sitesi ile bağdaşan birçok anahtar kelime olabilir ancak siz aralarından en iyi kelimeleri belirlemelisiniz. Bir anahtar kelimenin, ortalama bir günde ne kadar gösterim ve tıklanma aldığını gösteren bir tool var.

Google ADS sistemi içerisinde, anahtar kelime analizi tool’u bulunmaktadır. Siteniz ile birebir eşleşen ve en fazla gösterim ile en yüksek oranda tıklanma alan kelimeleri bulup, o kelimelerden reklama çıkmanızda fayda vardır.

Benzersiz Açıklama ve Başlık

Reklamlarda kullanılan başlıklar ve açıklamalar, kalite puanını arttırmak açısından büyük önem arz etmektedir. Ne kadar eşi benzeri az olan açıklama ve başlık kullanırsanız, sizin için o kadar çok kazanımı olur.

Google bir objenin kopya olmasını çok fazla sevemez, bu sebepten ötürü sizin en benzersiz açıklama ve cümleleri seçmeniz gerekmektedir.

Kalite puanı en az 90 olsun

Kalite puanınız, reklamınızda kullandığınız anahtar kelimeye, açıklama ve başlıklarınıza ek olarak, reklamınızda kullandığınız ekstra uzantılarada bağlıdır. Reklamınız olabildiğince fazla oranda uzantı ekleyin.

Örnek vermek gerekirse, reklamınıza telefon uzantısını ekleyin ve müşterilerinizin sizi doğrudan aramasına olanak sağlayın.

İşin sonunda

ByTeknolog Digital marketing – Blog olarak sizlere ADS’de nasıl başarılı olabileceğinizi anlatmış bulunmaktayız, sizler bu örnekleri uygulayarak reklamınızı ilk sırada çıkartabilirsiniz.

Yukarıda yazılanlara ek olarak, bütçe ve tıklanma başına maaliyet oranlarınızda büyük önem arz etmektedir. Hepsini ve daha fazlasını öğrenmek için bizi takip edin.

Sosyal Medyada BYTEKNOLOG.net