Google’da ilk sırada çıkmak – 1

Milyonlarca web sitesi sahibi, yüz binlerce rakibine karşı mücadele etmektedir, ilk sıraya çıkabilmek için onlarca model çalışma yapılıp, projeler geliştirilmektedir.

Google’da ilk sıraya çıkmak isteyenler, bu makalede yazılanları yapmaları gerekiyor. Şimdi hep beraber Google’da ilk sıraya nasıl çıkacağımızı öğrenelim.

Google’da ilk sırada çıkmak

Mevcut arama motorunda başarılı sonuç almak için birçok çalışma yapılmaktadır. Ancak yapılan çalışmaların çoğu çözüm odaklı değildir.

Çözüme giden tek yol, Algoritmaya hizmet etmekten geçiyor. Web siteniz olsun veya olmasın, Youtube kanalınızıda Google’da ilk sıraya çıkartabilirsiniz.

SEO UYUMLU WEB SİTESİ

SEO hakkında çok daha fazla bilgiyi bizim web sitemizde bulabilirsiniz. Arama motorları ile optimize edilmiş web siteleri, Google’da daha fazla çıkmaktadır.

Optimizasyonu yapabilmek içinde tabi ki Google algoritmasını iyi bilmeniz gerekiyor. Unutmayın, algoritmaya hizmet eden web siteleri kazanıyor.

Web sitenizi SEO uyumlu yapabilmek istiyorsanız, ilk önce kodlarına bakmanız gerekiyor. Sitenizin <head> etiketleri arasında, yani bir web sitesinin en tepesinde bulunan etiklerin arasında, Meta etiketleri olmalıdır.

Örnek bir META etiketi yazalım:

<meta name="keywords" content="Byteknolog, Digital, Marketing"/>

Yazdığımız bu kısa kodu incelemek gerekirse, Google arama motoruna birebir hizmet eden bir kod olduğunu söyleyebiliriz.

Sizin yaptığınız herhangi bir arama, mevcut arama motorları tarafından keywords olarak tanımlanır. Bu anahtar kelimeler ile eşleşen web siteleride sizin karşınıza result olarak yani sonuç olarak gelir.

Yazdığımız bu kısa meta etiketine göre Byteknolog, digital ve marketing kelimeleri bizim web sitemiz ile ilgili anahtar kelimelerdir. Bu anahtar kelimeler ile yapılan aramalarda, bizim ilk sırada çıkmamız gerekiyor.

Çünkü direk algoritmaya hizmet ediyoruz, bu sayede bizler ilk soraya daha rahat çıkıyor ve bir ömür boyu inmiyoruz 🙂

KULLANICIYI SİTEDE TUTMA

Bir kullanıcıyı web sitesinde tutabilmek için yapmanız gereken birçok çalışma var. Bunların en başında: İçerik optimizasyonu, gelmektedir.

Arama motorunun algoritmasına göre, bir kişi web sitesinde ne kadar fazla zaman harcıyorsa, o web sitesine o kadar fazla ilgi duyuyor demektir.

Bu bakımdan şu sonucu çıkartabiliriz, eğer birisi “Byteknolog” yazıp, web sitesine yoğun zaman geçiriyorsa ve bunu birçok kullanıcı yapıyorsa, o zaman bu web sitesinin önemli bir site olduğunu algılıyor ve bu siteyi indexliyor.

İndexlenen yani kayıt altına alınan siteleride, mevcut arama kelimesi olan “Byteknolog” ile yapılan tüm aramalarda çıkıyor.

Bu makaleyi Nasıl buldunuz ?

Makalemizi değerlendirerek benimle paylaşabilir misiniz? Google’da çıkmak işte bu kadar kolay. Bir sonraki paylaşımımda görüşmek üzere.

Google'da çıkmak için hangi yöntem daha önemlidir ?

Sosyal Medyada BYTEKNOLOG.net

Yorumlar

POPÜLER HABERLER

Bu Tam Sana Göre

ByTeknolog Digital marketing - Yazılım ve Pazarlama