HUAWEİ NASIL BAŞARDI ?

Google vs Huawei

Geçtiğimiz günlerde yayınlamış olduğum, Google’sız Telefon isimli makaleme olan ilgi oldukça büyüktü. O zaman Huawei firmasının bu büyük başarısını nasıl elde ettiğini inceleyelim.

Bir anda batma noktasına doğru hızla itilen bu marka, ne yaptıda bu şekilde büyük kazanımlar sağladı ? İnsanların ilk tercihleri arasında olmasındaki gizli nedenler nelerdir ? Bunları gün ışığına çıkartmaya çalışalım.

HIZLI VE DÜZENLİ ÇALIŞMA

Huawei firması, mevcut yaptırımlardan sonra büyük bir hız ile çalışmalara başlayıp, önce işletim sistemini sonrasında, işletim sistemine uyarlanmış uygulamaları geliştirmeye başladı.

Bu sayede büyük bir kazanım sağlayan firma, ürettiği cihazları satın alan kişilere olan desteğini, tam gaz devam ettirerek, mevcut güvenini de korumuş oldu. En büyük sırlarından bir taneside budur.

ByTeknolog Digital marketing Bülten Kaydı Yazılım teknoloji web digital hacker

FİYAT POLİTİKASI

Günümüz şartlarında akıllı telefonların fiyatları çok yüksek meblağlara ulaşmış vaziyette, bu duruma karşılık firma, fiyat/performans oranına uygun, son kaliteli cihazlarını üretmeye ve satışa çıkartmaya başlamıştır.

Hali hazırda satışta olan ve satılmış olan telefonlarındaki başarısıda, sonradan başlattığı çalışmalarda elde ettiği başarıya katkı sağlamıştır. Android tabanlı mobil cihazlar arasında, artık kendi adını daha fazla duymaya ve büyük kazançlar sağlamaya başlamıştır.

CİHAZ KALİTESİ

En büyük rakiplerinden bir tanesi olan SAMSUNG, çok fazla çeşitte birçok ürünü üretmeye devam etmektedir. Ancak eksiklikleri vardır. Bu eksiklikleri fark eden Huawei, kendi cihazlarında o eksiklikleri kapatıp, satışa çıkartmıştır.

Mesela en güzel resimleri çeken telefonlar ardında, ilk sıralarda Huawei bulunmaktadır. Bu durumda biz tüketiciler olarak, Huawei standlarına doğru yönelmeye başlamış olduk.

HUAWEİ PAYLAŞIM

Çıkarttığı matebook’lar ile cep telefonlarını birleştirmiş oldu. Her iki cihaz arasındaki veri aktarımı çok hızlıdır. Matebook’da bulunan NFC özelliği ile cep telefonunuzdan, diz üstü bilgisayarınıza, çektiğiniz resimleri vs. gönderebiliyorsunuz.

Bu özellik Apple ürünlerinde bulunan AirDrop ile aynı mantıkta çalışmaktadır. Sadece AirDrop da temas yoktur, doğrudan bluetooth ile bağlantı sağlanmaktadır.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ ?

Huawei ne yaptıda bu kadar büyük kazanımlara ortak oldu ? Sizce bu başarının arkasındaki en temel sır nedir ? Bizimle yorumlar kısmında veya Youtube kanalımızdan paylaşabilirisiniz.

BU MAKALELER TAM SANA GÖRE

Sosyal Medyada BYTEKNOLOG.net