iPhone 13 Sızıntıları geliyor!

iPhone 13 nasıl olacak

Apple’ın en fazla satışını yaptığı akıllı telefonlarında bir taneside, iPhone serisi cihazlardır.

iPhone 12 tanıtımından sonra, iPhone 13 sızıntıları gelmeye başladı. Peki yeni model cihazlarda, tasarım ve performans nasıl olacak ? Beraber öğrenelim.

Daha küçük çentik ve daha kalın tasarım

iPhone 12 serisi ile benzer olacak iPhone 13, dört model ile çıkacak ve birbirine oldukça bezer modeller olacaktır. En temel farklardan bir tanesi, kalınları noktasında olacaktır.

Hazırlanan rapor’a göre, iPhone 13 serisi, mevcut iPhone 12 modellerinden tam 0.26mm daha kalın olacak. Buna ek olarak, arka kamera 0.9 mm boyut artışı gösterecektir.

Bunun en temel nedeni, Apple tüm kamera alanını safir cam ile kaplayacak olmasıdır. Kamera bilgisi vermişken, Apple sensör kaydırma teknolojisini tüm iPhone 13 sersinde tanıtabilir. Bu teknoloji şu anda sadece iPhone 12 pro MAX ‘de kullanılmaktadır.

iPhone 13 nasıl olacak

Ön yüzde değişiklikler olabilir

Yeni cihazın ön tarafında, önemli oranda değişikliklerin olacağı tahmin ediliyor. iPhone X ile beraber iPhone serilerinde ortaya çıkan çentik, hiç bir zaman küçülmemiş ve boyutunu korumuştu. Ancak yeni cihaz ile bu durum değişecek gibi gözüküyor.

Face ID sensörleri, iyileştirmeler ile geliştirildi ancak hız ve çentik boyutu aynı kalmıştır. iPhone 13 ile boyut küçülebilir ve TruDepth kamera, kasanın kenarına kaydırılabilir.

Hepsi ve daha fazlası için kaynağımızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada BYTEKNOLOG.net