PostMan ile saldırı yöntemleri

Postman

Geliştirdiğiniz veya güvenliğinden sorumlu olduğunuz web sitelerinin açıklarını bulmak için birçok araç ve yazılım mevcuttur. Genellikle QA (Quality Software Tester) -> “Kalite kontrol test ekipleri” bu tarz araçları kullanmaktadır.

Web sitelerine olası saldırıların nereden ve nasıl geleceğini bilemeyebilirsiniz. Gelen saldırıların büyük bir kısmı, sızma testlerinden kaynaklı “Enjekte” saldırıları ile gelmektedir.

Dışarıdan web sitenize veya mobil uygulamanıza saldırı planlayan kişiler, mevcut ürününüzü zorlamak için elinden geleni yapacaktır, bu konuda endişeniz olmasın. 🙂

PostMan ile DDOS Saldırısı

Günümüzde DDOS saldırıları epeyce büyük bir ün’e sahiptir. PostMAN ile yapılan DDOS saldırılarıda, siber dünyada hatırı sayılır bir yere sahiptir. Bu saldırıyı yapmadan veya planlamadan önce DDOS saldırısının temelde ne olduğunu bilmeniz gerekiyor.

DDOS saldırılarını tek bir paragraf ile açıklamak gerekirse, ardı ardına yapılan ve sunucuyu çökertme saldırıları şeklinde temelden bilgi verebiliriz.

PostMan ile DDOS saldırısı yapmak çok basittir ve o kadar kolaydır ki 5 yaşındaki çocuklar dahi yapabilir. Peki bu saldırıyı nasıl yapacaz? Hemen öğrenelim.

PostMan | DDOS

İndirmiş olduğunuz PostMAN programında, saldırının düzenleneceği adresi ve alanı doğru bir şekilde tanımlamanız gerekiyor. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz: Kurban adresini belirleyip, Chrome tarayıcıda açıp, kurban sitenin kod bloğuna gitmeniz gerekiyor.

Sadece CLASS ve bir takım değişken değerleri öğrenmeniz, PostMAN ile yapacağınız saldırıda sizin işinizi görecektir. Mevcut verileri aldıktan sonra, PostMAN’da yeni bir proje oluşturup, saldırıya başlayabilirsiniz.

Saldırının etkili olabilmesi için yapmanız gereken bir takım düzenlemeler mevcuttur. Saldırı süresi kısa ve saldırı da kullanılan değerler (dakikada kaç istek atılacak) ne kadar yüksek olursa ve sizin İnternetiniz ile bilgisayarınızın gücünüde değere katarak ince matematiksel çalışma yürütmeniz gerekiyor.

Sonrasında herhangi bir taktik yoktur 🙂 Bam bam bam…

Sosyal Medyada BYTEKNOLOG.net