React Native ile Neler Yapılabilir ?

Facebook tarafından geliştirilen ve Javascript kütüphanelerinden React JS’in mobil versionu olarak bilinen React Native ile aklınıza gelen birçok uygulama yapılabilmektedir. Makalemiz kapsamında başlangıç, orta, üst ve pro olmak üzere 4 başlık altında inceleme yapacağız. Günümüzde en popüler yazılım dilleri arasında yer alan Javascript’in bir kütüphanesidir. Öğrenmesi kolay, yazımı ise çok basittir.

Neden React Native ?

Günümüzde en popüler yazılım dilleri arasında yer alan Javascript’in bir kütüphanesidir. Öğrenmesi kolay, yazımı ise çok basittir.

Visual studio code programı ile çok kolay geliştirilebilir ancak render almak ve önizleme yapabilmek için elementor’a ihtiyaç duymaktayız.

Eğer ReactJS ile uygulama geliştirdiyseniz, React Native size çok kolay gelecektir. Yazımı ve çalışma mantığı bire bir aynıdır.

En büyük özelliklerinden bir taneside, tek panelden yazılan kodlar, her iki işletim sistemine de (Android ve İOS) uyarlana biliyor. Tek taş iki kuş 😎

Başlangıç Seviyesi

Bu seviyede yapılabilecek birçok uygulama vardır. Bunların en başında tasarımsal uygulamalar gelmektedir. Hem dili öğrenmek, hem de kişisel gelişim açısından, tasarımsal işler ile başlamak en doğrusudur.

1- Login Tasarımı

Günümüzde birçok mobil uygulamanın login arayüzleri karmaşık ve kullanıcı dostu değildir. Sizler yeni öğrenen bireyler olarak, fonksiyonel ve kullanıcı dostu login arayüzleri tasarlayarak başlangıç yapabilisiniz.

2- Yapılacaklar Listesi (To do List )

Not defteri ile benzer özellikler taşıyan bir uygulama yapabilirsiniz. Başlangıç için her zaman önerilen uygulamalardan bir tanesidir.

Zamanlayıcı ile birleştirip, oluşturulan notlara gün, saat ve tarih girişlerininde yapılabileceği bir uygulama, size bu dili çok rahat bir şekilde öğretecektir.

Sosyal Medyada BYTEKNOLOG.net

Yorumlar

POPÜLER HABERLER

Bu Tam Sana Göre

ByTeknolog Digital marketing - Yazılım ve Pazarlama