SEO’da yapılan temel hatalar

Google SEO - SEO hataları - Uzman SEO - Byteknolog

Web sitesini ilk sıraya çıkartmak için yapılan SEO çalışmalarında, yaptığınız hatalardan kaynaklı birçok sorun ile karşılaşabilirsiniz. SEO’da yapmanız gereken ve yapmamanız gerekenleri iyi bilmek gerekiyor.

Search Engine Optimizasyon (SEO) -> “Arama motoru optimizasyonu” anlamına gelmektedir. Sitenizi veya uygulamanızı aramalarda yükseltmek istiyorsanız bunları yapmayın.

Site Başlığı Ne Olmalı ?

Kurulan web sitesinin hedef kitlesi ile bağdaşmayan bir başlığı kullanırsanız, SEO’da istediğiniz kadar güçlü olun, olumlu sonuç almanız çok zordur.

Web sitenizin hitap edeceği kitle ve yapacağınız iş ile orantılı başlık seçimi, SEO’da rekabetinizi azaltacak ve kazancınızı arttıracaktır.

BackLink Spam

SEO’da dış link olarak bilinen Back Link çalışmasını yapacam diye başladığınız çalışma, yanlış politikalarınızdan dolayı sitenize fayda değil tam tersine zarar sağlayacaktır.

Birçok firma, kurum, kuruluş veya FREELANCER çalışan kişiler, BackLink çalışması ile web sitesinin bulunurluğunu arttırmaya çalışıyor, çalışmayı yaptığınız web sitesinden, kendi sitenize yönlendirme yaparken, mevcut site ile sizin sitenizin ortak payda da buluşup veya buluşmadığını iyi analiz etmeniz gerekiyor.

Google adwords

Anahtar Kelime Eksikliği

Arama motoru optimizasyonu yapılırken, web sitenizde kullandığınız anahtar kelimelerin yeterliliği ve en önemlisi bağdaşıklığı ön planda olmalıdır.

Sitenizde olması gerekenden az veya siteniz ile bağdaşmayan anahtar kelimeleri kullanırsanız, sizin siteniz gerekli indeks ‘i almaz ve Google’da düşer.

Sosyal Medyada BYTEKNOLOG.net