SHO – WiFi Ağ Testleri

Uzun zamandır hazırlığında bulunduğumuz Youtube sayfamız için içerik hazırlığı, nihayetinde bitmiş bulunmaktadır. Artık sizler için muhteşem Etik Hacker eğitimleri hazılamaya ve paylaşmaya devam edeceğiz. Youtube’da 500 abonemiz olduğunda, videolarımız yayınlanmaya başlayacaktır.

Sıfırdan Hacker Olmak – Wifi Ağlarına sızmak ve hack atmak için yapmanız gerekenleri ve daha fazlasını beraber öğreneceğiz. Ancak başlangıç yapmadan önce, buraya tıklayarak ilk bölümde anlattığımız Kali Linux kurulumunu yapmanız gerekmektedir.

Hazır mısınız? O zaman Başlayalım…

Wifi Ağ Testleri – 01 | Ortam Hazırlığı

Bundan önceki bölümümüzde ve giriş kısmında bahsetmiş olduğum saldırıları yapabilmek için ve daha da fazla üstüne koyarak ilerleyebilmek için, bilgisayarınızda Kali Linux’un mutlaka kurulu olması gerekiyor. Artık Kali linux’u kurduğunuzu ve hacklemeye hazır olduğunuzu varsayıyorum.

Wifi saldırıları düzenleyebilmek ve başarılı olabilmek adına, aşağıda linkini vermiş olduğum ürünü tedarik edebilirsiniz. Fiyatı, bütçeniz ile orantılı değilse, kendi bütçenize uygun bir cihazı alıp, kullanabilirsiniz.

Eğer siz makalemizi okuduğunuzda bu ürünü bulamazsanız, “kali linux ile çalışan wireless kart” şeklinde Google’da arama yapabilir ve karşınıza çıkan cihazlardan bir tanesini alabilirsiniz.

Wi-fi Kartımızı aldıktan sonra, Kali linux ile çalışmalarımıza devam edebiliriz. Artık WiFi ağlarını görebilmemiz için ihtiyacımız olan bir cihaza sahibiz.

Not: Yaptığımız çalışmalarda kurbanınıza vereceğiniz zararlar veya kendinize vereceğiniz zararlar, Byteknolog.com veya ByTeknolog.net web sitesi ve oluşumlarını bağlamamaktadır.

Kali Linux & Wireless kart ayarları

Kali Linux’u başlatmadan önce, virtualbox (sanal makine) ‘u çalıştırın ve kurulumu yaptığınız oturumun ayarlarına giriş yapın. (Kali Linux ayarları)

Kullandığınız cihaza ve işletim sistemine göre değişmekle beraber, sol taraftaki PORTS sekmesine geçiş yapın. Sonrasında USB menüsüne tıklayın ve usb girişini yaptığınız numarayı işaretleyin.

Eğer windows makinede giriş yaptıysanız ve mavi usb portundan giriş yaptıysanız, USB 3.0’ı seçin. Eğer cihazınız otomatik görülürse, seçip kayıt edin. Eğer gözükmüyorsa, USB menüsünü seçtikten sonra, sağ tarafta eklemeniz için bir buton olacaktır. + İşaretini taşır buton. Oradan ekleyip, makinenize tanıtın.

Bu işlemi yaptıktan sonra, Network menüsüne gidip, sol tarafta bulunan checkbox’a onay vermeniz ve hemen akabinde ” Attached to” başlığının yanında bulunan selectbox’dan “Bridged Adapter” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bu adımıda yaptıktan sonra, Name alanında mevcut Wirelless kartınızı seçip, kayıt etmeniz gerekiyor.

Her şeyi doğru yaptıysanız…

Hemen akabinde, tıpkı normal bir bilgisayar kullanıyormuş gibi sağ üstten wi-fi bağlantınızı yapın ve tüm kurulum aşamalarının sonuna gelmiş olun.

Eğer yukarıda yazılanların tamamını doğru yaptıysanız, Kali linux işletim sistemini çalıştırabilirsiniz ve sonrasında ağ kontrollerini yapmak üzere terminal ekranını açın. Windows’ta cmd olarak da geçmektedir.

Terminal ekranında “ping Google.com” kodunu yazın ve Enter tuşuna basın. Eğer bir takım sayısal değerleri görüyorsanız, başarılı bir şekilde Wi-Fi bağlantısını gerçekleştirmişsiniz demektir.

Bundan sonra…

Bu makale ve bundan sonraki makalelerimiz Youtube kanalımızda da olacaktır. Ancak Hack ve dengi konuları 500 abonemiz olduğunda yapacağız. Hemen kanalımıza abone olun. Abone olmak için tıkla.

Sosyal Medyada BYTEKNOLOG.net

Yorumlar

POPÜLER HABERLER

Bu Tam Sana Göre

ByTeknolog Digital marketing - Yazılım ve Pazarlama