Survivor neden başarılı ? Tüm sırları

Acun Ilıcalı’nın uzun yıllardır hazırladığı ve sunduğu Survivor programı, bu yıl 2021 sezonu ile izleyicileri ile karşı karşıya geldi.

Peki bu başarının arkasında yatan “Toplum Mühendisliği” ‘nin en büyük sırları nelerdir ? İnsanlar neden bu programı bu kadar fazla seviyor ? Birlikte inceleyelim.

Diğer Ülkede tutmayan, burada tutuyor

Acun Ilıcalı’nın bir programda dile getirdiği durumdur. Başta Avrupa ve Amerika gibi ülkelerde tutmayan, izleyici tarafından başarısız olarak nitelendirilen yarışma programları, bizim ülkemizde büyük bir zevkle izleniyor ve tutuluyor.

Uzun saatlerce yayın yapılmasına rağmen, milyonlarca kişiyi ekranda tutan ve nefessiz izlenmesini sağlayan Survivor, birçok ülkede tutmamış, hoş bulunmamış bir projedir.

Büyük bir mücadele

Ülkemizde futbol takımlarının ne denli hırsla tutulduğunu ve fanatik taraftarın bir birine ne denli öfke duyduğunu iyi biliyoruz. Aynı fanatizmi Survivor takımlarına da yansıtmak, programın izlenmesine doğrudan etki edecek bir faktördür.

İnsanların, kendilerine yakın buldukları insanları bir programda görmesi gerekiyor. Bunun içinde, ünlüler çok önemli bir faktördür. Eğer 2021 yılında en fazla konuşulan ve yüksek performans gösteren bir ünlü iseniz, 2022’de yarışmacı olarak programa katılma oranınız yüksek. Siz başvuru yapmasanız dahi, sizi arayanlar olacaktır.

Psikolojik mücadele

Ülkemizdeki izleyi kitlesi, magazin ve tartışmaların bol olduğu programları ezelden beridir izlemeye devam ediyor. Bu duruma en basit örnek vermek gerekirse, Müge Anlı’nın sunduğu programları baz alabilirsiniz.

“Palu Ailesi” vakti zamanında günlük binlerce aranma hacmi almış, zamanın en popüler keyword ‘ü olmuştur. Türkiye’de ki izleyici kitlesi, mücadeleyi ve psikolojik yaptırımlarıda çok sevmektedir. Ve buna birde dedikodu eklendiğinde, sonucu tahmin edebilirsiniz.

Sosyal Medyada BYTEKNOLOG.net