Türkiye’nin Otomobili TOGG Hakkında her şey!

Türkiyenin otomobili TOGG

Geçtiğimiz günlerde, imalat fabrikası için temel atma töreni gerçekleştirilen Türkiye’nin Otomobili TOGG Hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu makalede bulabilirsiniz. Tam bir çevre dostu olan, ülkemizin gururu statüsünde yer alan alan otomobilimizi detaylı inceleyim.

Başlamadan önce şunu belirtmek isterizki, Byteknolog olarak ülkemizin çıkarları doğrultusunda atılan her adımı desteklemekten çekinmeyiz. Bu içeriğimizi siyasi olarak değil, üretime geçecek olan otomobili tanıtmak olarak yorumlayın.

ÇEVRE DOSTU OTOMOBİL | TOGG

Üretimine başlayacağımız otomobil, tam bir çevre dostudur. Elektrikli motor ve birçok bileşeni sayesinde, çevre ve ekolojik açıdan büyük kazanım sağlamaktadır.

Benzin kullanılmıyor.

TOGG otomobilde, benzin kullanılmamaktadır. Elektrikli otomobilimiz, fosil yakıtlardan uzak durmaktadır. Günümüz şartlarında benzinin ne kadar pahalı olduğunuda göz önünde bulundurursak, birçok açıdan avantaj sağlamaktadır.

Sürekli İnternete Bağlı Kalacak

Otomobil sürekli internet bağlantısını sağlayacak ve ayrılmayacaktır. Bu birçok açıdan avantaj sağlamaktadır. Örneğin kaza durumunda, lokasyon bilgileriniz otomatik bir şekilde merkezi sisteme gönderilebilir ve hızlı bir destek ekibi yola çıkabilir.

Ancak burada sorgulamamız gereken bir nokta var. Aradaki geçit ne kadar güvenli olacaktır ? Şayet, hiçbir sistem güvenli değildir. Ayrıca GDPR kapsamında, KVKK ile kullanıcı verileri işlenecek mi ? Bu gibi sorular, birçok kişi açısından sorun olmayabilir, ancak takıntılı (Biz 🙂 ) kişiler bu ince detaylara takılacaktır.

İleri Seviye Otonom Sürüş

Yeni nesil otomobillerde artık sıkça duymaya başlıyoruz. Otonom yani insana ihtiyaç duymadan çalışan bir sisteme sahip olacaktır. Buradan yola çıkarak, yapay zeka destekli bir mekanizmasının olacağını sezebiliriz.

Aracın birçok noktasında sensörler olacaktır, tüm sensörler nöronlar yardımıyla tek bir noktada birleştirilip, yapay zeka ile aksiyonlara karar verilebilir ve araç rahatlıkla otonomda kullanılabilir.

Günümüzde adını sıkça duyduğumuz hatta uzaya dahi gönderilen Tesla model araçlarda kullanılan bu yöntem, TOGG araçlarda kullanılacaktır.

30 Dakikada %80’e yakın şarj olacak.

Bir arabayı şarj etmek… Şuanki bilgilere göre 30 dakika veya daha az sürede, %80’e varan şarj oranına kadar şarj edilebileceği söylenmektedir. Bu iddia çok güçlü bir iddiadır. Verilen rakamlar ciddi oranda önemlidir. Günümüzde kullanılan Tesla model araçlar, 30 dakikanın altında bir sürede, %80 şarj oranına erişemeyebiliyor.

Sıfır Emisyon

Gelecek kuşaklara daha temiz bir dünya bırakmak açısından, araçta olması gereken en önemli özellik bu olsa gerek. Şayet yapay zekadan daha önemli ne var denilirse, hiç şüphe yok ki sıfır emisyon diyebiliriz.

Doğa ile savaş halindeyiz, eğer kazanırsak yok oluruz.

| Sosyal Medya düzenlemesini biliyor musunuz ?

Sosyal Medyada BYTEKNOLOG.net