Pazarlamacıların çok sık kullandığı, doğru yerder ve doğru pazarda satışa çıkmak için araştırmalar yaptığı, veri madencliği konusunu detaylı inceleyelim.

Veri Madenciliği Nedir ?

Bir ürünün satışını yapmak için, ürünün kalitesi kadar, çıkacağınız pazarında önemi oldukça yüksektir.

Satışa çıktığınız pazarda tutunabilmeniz için, en kaliteli ürünü üretmeniz ve en iyi şekilde pazaralamanız gerekmektedir.

E-ticaret, e-commerce Nöro Pazarlama Veri Madenciliği

Pazarlama için bir çok yöntem bulunmaktadır. Bunların içersinde en önemlilierinden biri olan, Nöro Pazarlama konusudur. Bu konuyu öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Satacağınız ürünün alıcıları hakkında detaylı bilgi almak için ve müşterilerinizin davranışlarını iyi anlayabilmek için, veri madenciliği yöntemi kullanılmaktadır.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Byteknolog Reklam
Byteknolog Reklam

Pazarı Belirlemek

Milyonlarca insanın işini kolaylaştıracak bir ürün geliştiridiniz. Ve bu ürünü pazara çıkartıp, satışını yapmak istiyorsunuz.

Satacağınız ürünün alıcılarını her pazarda bulamazsınız. Belli başlı kriterler ile filtreden geçirmeniz gerekmektedir.

Mesela, 0-7 yaş çocuklar için ürettiğiniz ürünü, belli yaş kriterlerinin üzerinde olan mahallelerde veya bölgelerde satışa çıkamazsınız.

Pazarınızı belirlemek için yapmanız gereken bir takım yazılımsal aktiviteler bulunmaktadır. Bunlara bir sonraki makalemizde detaylı inceleyeceğiz.

Pazarımızı belirlemek için sosyal medyadan yararlanın.

Müşteri Potansiyelini Yakalamak

Müşterilerimizde bir potansiyel yaratmak ve bu potansiyeli korumak için ekstra emek sarf etmeniz gerekmektedir.

Hiç şüphe yok ki, sosyal medya en büyük güçtür. Bu gücü iyi kullanmak gerekmektedir. Başta İnstagram olmak üzere, bütün sosyal mecralarda, milyonlarca müşteri bulunmaktadır.

Doğru yönetim ile müşterilerinize hızla ulaşabilirsiniz. Bunun için sizlere özel hazırlamış olduğumuz, “sosyal medya’da müşteri yönetimi” adlı paketimizi, inceleyebilirsiniz.

Byteknolog Reklam

Sende bizimle beraber, “Admin Paneli” geliştirmek ister misin?

Byteknolog Reklam

En Büyük Güç: ANKET!

Eminim hepimiz en az 1 defa olsa dahi, ankete katılmışızdır. Bize sorular sorulmuş ve yanıtlarını vermişizdir.

Bu anket sonuçları, büyük veriyi oluşturmaktadır. Büyük veriyi parçalayarak hedefimize ulaşabiliriz.

Bir anket firması ile anlaşıp, onlara sorularınızı verebilirsiniz. Bu sorular halka sorularak geri dönüşler not alınır.

Elde ettiğiniz sonuçları yardımıyla, en iyi pazarı belirleyebilirsiniz. Ve başarılı bir başlangıç yapabilirsiniz.

Elimizden geldiğince en anlaşılır biçimde aktarmaya çalışıyoruz. Sizde bu tür içerikleri ücretsiz yazmak ve yayınlamak isitiyorsanız, admin@byteknolog.net adresine mail atabilirsiniz.

Dünya genelinde yaşanan tüm gelişmeleri, yakından takip edip, sizlere ulaştırıyoruz. Bizi desteklemek ister misiniz ? Buraya Tıklayın

Son söz

Veri madenciliği konusu oldukça geniş ve kapsamlı bir konudur. Müşterinizi daha kolay yoldan yakalamak ve potansiyelinizi oluşturmak istiyorsanız, rakiplerinizden daha fazla çalışmanız gerekemektedir.

Byteknolog.net bünyesinde bu konuda bir çok makaleyi bulabileceksiniz. Takipte kalın.


Baran Yıldırım

Web yazılımlarına merak salmış, kendisini bu alanda geliştirmekten zevk alan, kaliteli bir kitap okuyucusu. Deniz kenarında okunan kitabın verdiği zevkle araştımalar yapan bir Nöro Pazarlama hakkında araştırma yapan bir Back End Developer.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir