Yazılım nasıl öğrenilir ? #2

Yazılım nasıl öğrenilir

Sıfırdan hacker olmak isimli yazı dizimizin yanında, yazılım öğrenmek isteyen kişilere özel yazı dizimiz daha var. Yazılımı öğrenmek için yapmanız gereken ilk adımları, bu makalemizde anlatmıştık.

Başlangıç makalemiz ile temel bilgileri aldığımıza göre, artık öğrenmenin gelişimine başlayabiliriz.

Kaynak Araştırması

Öğrenmek istediğiniz programlama dilinin anlatıldığı, detaylı ve özverili bir açıklamanın olduğu kaynakları araştırın. Türkçe kaynakların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bunlardan bir taneside, Byteknolog.net web sitesidir.

İnternet üzerinde yayında olan kaynakları iyi araştırın. Eğer ilk adımda öğrendiyseniz, Ingilizce kaynaklara daha fazla ağırlık verin çünkü asıl kaynaklar orada ve bizim gibi geliştiricilerde oralardan öğrenip, aktarır.

Yazılım geliştirilerek öğrenilir.

İyi bir kaynak bulduktan sonra yapmanız gerken ilk şey, kaynağın bütün adımlarını takip ederek ilk projeyi ayağa kaldırmak olmalıdır.

Ancak o zaman iyi bir öğrenime başlamış olabilirsiniz. Programlamada en öncemli şey, proje geliştirmektir. Eğer sizler bir programlama dilini öğrenmek istiyorsanız, önce o programlama dili ile ilgili kaynakları bulun ve proje geliştirin.

En büyük öğretmen, tecrübenin tam kendisidir.

Hepsi Bu Kadar 🙂

Sadece 2 makaleden oluşan yazı dizimizin sonuna geldik. Bu yazı dizimizde sizlere nasıl yazılım öğrenebileceğinizi anlatmış oldum. Sizde artık bir programlama dili öğrenebilir ve hızlıca harekete geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada BYTEKNOLOG.net